تبلیغات
وبلاگ روستای اسبمرد - وضعیت مسجد روستای اسبمرد
 
وبلاگ روستای اسبمرد
به وبلاگ روستای اسبمرد (اصل مرد) خوش آمدید ، امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید.
درباره وبلاگ


این وبلاگ را می نویسیم تا روستای اجدادیمان را که خیلی دوست داریم به شما معرفی کنیم.
در هر موردی که پیشنهادی داشته باشید ما استقبال می‌کنیم.
از همه دوستان درخواست می کنیم با نظرات خود در بقای این وبلاگ به ما کمک کنند.

مدیر وبلاگ : فرزاد رحیمی
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما وبلاگ چطوره ؟


مسجد روستای اسبمرد بنایی قدیمی می باشد ، وجود سنگی به نام "پنجه علی" در محراب مسجد و  تیر چوبی سقف مسجد این بنا را بنایی نظرشده کرده است.

این مسجد در گذشته بارها مرمت شده ولی وجود تیرچوبی سقف اجازه تخریب مسجد را نمی دهد تا بنایی از نو ساخته شود.

مسجد روستای اسبمرد چند سالی هست که مورد تعمییر می باشد...!!! ، و وضعیت را میتونید در تصویر زیر و دیگرتصاویر موجود در ادامه مطلب ببینید.

این تصاویر  برای نوروز امسال می باشد و وضعیت کنونی بهتر که نشده هیچ بدتر هم شده...

---

سوال :

با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان قرار نیست کسی برای نماز خواندن به مسجد بره ؟؟؟

جای مناسبی برای گذاشتن جاروبرقی مسجد نبود ؟؟؟

جای مناسبی برای گذاشتن وسائل گرمایشی مسجد نبود ؟؟؟

و سوالات بزرگتری که همه میدونن و مطرح کردنش بی فایده می باشد...

 

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها : وضعیت مسجد روستای اسبمرد،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 7 آذر 1391 11:47 ب.ظ
باسلام وخسته نباشید به دوستان وهمکاران گرامی.به نظرشما مردم روستا اسبمرد کی به آرزشون میرسند.برای ساختن مسجدو{یک تاریخ ثابت ازآغازبه کار و چه زمانی به ‍‍‍‍‍‍‍پایین میرسد را تعیین کنید.}باشکر ازهمکاری شما دوست عزیز.وبلاگتون هم خیلی زیباوقشنگ بود. دستتون دردنکنه.
فرزاد رحیمی

سلام
والا ما هم نمیدونیم! هیچ برنامه یا زمانی برای ساخت مسجد مشخص نشده.
از لطفتون هم بسیار سپاسگزارم.
یکشنبه 19 شهریور 1391 01:04 ب.ظ
باسلام:مطالب داخل سایت را خواندم وبرای هر مسئولی كه زحمت می كشد از هزار رنگ بودن مردم متاسفم.وبدانید همیشه قطاری كه در حال حركت است به ان سنگ می زنند با قطار ایستاده كسی كار ندارد.شما جوانان امید یك اجتماع و موتور تحرك چرخهای اقتصادی یك اجتماع هستید حتی یك روستایی كوچك.به نظرات شما احترام میگذاریم در صورتی كه پهلوی ما باشید نه پشت سر ما.به شورای روستا گفتم چند خانوار در روستا هستند؟اذعان داشتند 150خانوار برسی كردیم اگر هر خانواده مبلغ 100هزار تومان طی 3 سال پرداخت نمایند مسجد به سرانجام خواهد رسید.ولی متاسفانه فقط 28 خانواده این پول را پرداخت كرده اند.اگر با كنار رفتن هیت امناء مسجد درست می شود به والله ما حاضریم فقط به شرط اینكه مثل خاله زنكها نیایید تو سایت دایی قلی،اعمه قزی،خول كز بازی در نیارید.مرد باشید.بارها بعضی افراد گفتند كه مسجد در پایین روستا قرار دارد ما كاری نمی كنیم.این را بدانید ان خانه صاحب دارد و خود بهتر می داند كه چه سر نوشتی باید داشته باشد.میخواستند حسینه درست كنند جرا نكردند.حرفهای خود را از روی كینه ورزی می زنند روز اول شنا‍‍‍ژ، این مسجر بود بیست نفر روی پشت بام های بالا بودند ما با نوجوانان شناژ ریختیم.سخن كم است و درد دل بسیار در تاریخ 1391/7/7 جلسه ای در مسجد روستا برگزار خواهد شد حتما بیایید مخصوصا شما جوانان غیرتمند روستا.هر تصمیمی شما گرفته اید برای ما محترم است.هر كس می خواهد حساب پس بگیرد به دیده منت حاضریم به شرط اینكه كمك كرده باشد.هر كسی صاحب زمان (عج)تعالی فرج شریف را مضحك خود كرده باشد به حق همانخانه خدا جواب بی حرمتی را خواهد گرفت مطمئن باشید.
شنبه 28 مرداد 1391 04:13 ب.ظ
سلام خسته نباشید.مطمئنم 90%شمایی که کامنت گذاشتید جوونای اون روستا هستید0مسجد کشابادرو نصفش حمایت مالی مردم بود ونصف دیگش همت جووناشون که همه را مدیون زحمات بزرگان روستا بخصوص اقای نیک منش هستیم.بایه مهندس کار کشته میتونید جبران مافات کنید.ماشاالله جوونای روستا کم هم نیستند.
فرزاد رحیمی

سلام ، ممنون
خیلی خوش اومدید و ممنون از کامنتی که گذاشتید.
سه شنبه 24 مرداد 1391 03:11 ب.ظ
فرزاد جان سلام تمام نظرات ارسال شده را خوندم متاسفانه با دوستانی که از آقا بهروز طرفداری کردن موافق نیستم البته نه اینکه فکر کنید با ایشان مشکل شخصی دارم نه ایشان خدائی برای مسجد خیلی زحمت کشیدن ولی متاسفانه تمام زحماتش بدون فکر و تجربه بود چرا که مسجد ساختن مثل ساختن خانه نیست شما اگر بخواهید برای خودت خانه بسازی اگه چندین سال هم طول بکشه خودتی و خودت اما مسجد اینطور نیست باید برای ساخت آن حتماً یک پروسه زمانی در نظر گرفت که توان پاسخ گوئی به اهالی را داشته باشد
فرزاد رحیمی

سلام
نظرات استادانه شما قابل احترام می باشد.
سه شنبه 24 مرداد 1391 03:10 ب.ظ
آقا بهروز که اینقدر اهالی کشآباد را پتک میکند بر سر مردم خوب و فهیم اسبمرد میکوبد برود ابتدا جستجو کند و ببیند که آنها چطور نسبت به ساخت مسجد اقدام کردند همان شیوه را پیاده کند اگر جواب نگرفت ، ولی متاسفانه اینکار را نکرده و با ندانم کاری اموال بیت المال را به مخاطره کشید و همان مسجدی را که سالهای متمادی اهالی استفاده میکردند را هم تخریب کرد شما دوست عزیز که میگوئید هرکس توانش را دارد بیاید جلو آقا بهروز کاری نکرده که کسی جرات جلو آمدن را داشته باشد اگر کسی بخواهد آلان برای هیات امنائی مسجد انتخاب شود یا باید توان مالیش آنقدر بالا باشد که بتواند حداقل 50% کار مسجد را در ابتدا انجام دها تا اهالی مطمئن شوند که کاری صورت گرفته و مجدداً دلگرم شوند و کمک نمایند و یا اینکه باید خیلی ببخشید بی عقل باشد و بخواهد افتضاحی را که آقا بهروز و سایر همکارانش ببار آورده اند را به عهده بگیرد
سه شنبه 24 مرداد 1391 03:09 ب.ظ
وقتی آقای جعفری در روز تاسوعا در جواب سوال آقای بهشتی که پرسید که چرا اینقدر خرج بیخود میکنید ، میسازید و دوباره خراب میکنید ،گفت شما برای ساختن خانه خودت چند بار هزینه کردی ساختی و دوباره خراب کردی ومتوجه نیست که آقای بهشتی و امثال آنها اگر 100 بار هم خانه خود را بسازند و خراب کنند دستشان توی جیب خودشان هست نه اینکه از مردم پول بگیرند و حیف و میل کنند من واقعاً برای روستا و اهالی آن نگران و متاسفم که با این هم ندانم کاری حضرات چرا خودشات تصمیم درستی را برای ساخت مسجد اتخاذ نمیکننداز شما میپرسم تا به حال که مدت چند سال است آقا بهروز و آقای جعفری که اینهمه ادعا دارند شده بیایند و حساب کتاب کنند که چقدر اعتبار نقدی و غیر نقدی از مردم ودیگر ارگانها بابت ساخت مسجد دریافت کرده اند چرا در هر مراسم و مجلسی که میشود آقا بهروز بدون در نظر گرفتن موقعیت و شان مجلس و صاحب مجلس قبض به دست جهت دریافت وجه اقدام میکند و یا آقای جعفری نیز کارشکنیهائی در عمران و آبادی روستا انجام میدهد فقط به این دلیل که چرا اهالی به مسجد کمک نمیکنند دیگر آقایان این فکر را نمیکنند که آنها با ندانم کاری مردم را دلسرد نموده اند در پایان عرائضم باز از مردم خوب فهیم و دلسوز روستای باصفای اسبمرد عاجزانه درخواست میکنم با همفکری و کمک خوب و دقیق نسبت به ساخت مسجد مان که یک مسجد معمولی هم نیست اقدام نمایند با تشکر از صبر و حوصله شما ممنون
دوشنبه 26 تیر 1391 05:47 ب.ظ
چی عالیه این كه وضعیت مسجد به كندی داره پیش میره عالیه
دوشنبه 26 تیر 1391 10:43 ق.ظ
عالییییییییییییییییییییییه
یکشنبه 25 تیر 1391 09:07 ق.ظ
از غصار خانه هم عكس و هم مطلب بذار لطفا
یکشنبه 25 تیر 1391 09:07 ق.ظ
شناجشو كه بالاخره با زحمات زیاد ریختند امیدوارم بقیشو با كمك های مالی و جانی همشهری ها زود تر تمام كنند
شنبه 24 تیر 1391 09:57 ق.ظ
از مسجد و وضعیت بهتر شدشم عكس بذارید
فرزاد رحیمی

باشه ، به زودی اینكارو میكنم...
چهارشنبه 21 تیر 1391 03:38 ب.ظ
دوستان بسه دیگه بهتره كاری به هم نداشته باشید و در مورد نظرات نظر جدا نذارید و فقط در مورد مطالب نظر بذارید
فرزاد رحیمی

نظرات هر چی كه باشه ایراد نداره ، فقط ادب و احترام به همدیگه رعایت بشه.
ممنون
سه شنبه 20 تیر 1391 06:53 ب.ظ
بوق جان این شعور خانوادگی تو رو میده.
پس نظرت چیه ما بهت بگیم............
سه شنبه 20 تیر 1391 01:04 ب.ظ
سلام.آقااین کارگرها چی که استخدام کردند که چند سال دارند این مسجد تعمیر میکند باید این کارگرها اخراج کردوکارگرنو آورد؟ واقعاکه آبرو ریزی.
دوشنبه 19 تیر 1391 03:37 ب.ظ
خرابی این مسجد چند علت داره که نبودن یک بزرگتر که بتونه برای محل تصمیم بگیره و هم کاری نکردن هم محلی ها با هم و حسودی کردن به هم دیگه تااینا باشن بهتون قول میدم اون مسجد تا10سال دیگه هم اینجوری بمونه
فرزاد رحیمی

البته بعد از این پست تغییراتی در ساخت مسجد صورت گرفته.
جمعه 16 تیر 1391 10:25 ق.ظ
تمامی دوستانی كه فقط بلدند تاسف بخورند و یا در وبلاگ نظر بی منطق می دهند باید بگم كه بهتره جای تاسف و انتقاد كمی هم به مسجد كمك كنید تا این محل اسلامی و باستانی زود تر مرمت شود .
دوشنبه 12 تیر 1391 11:57 ق.ظ
چه بد
دوشنبه 5 تیر 1391 03:44 ب.ظ
به نظر من عامل اصلی همه این بی تدبیریها و مشكلات اختلاف بین اهالی است . هركس خودش را بزرگتر می داند درحالی كه اصلا به فكر حل مشكلات نیست .غروز بیجای عده ای باعث شده تا روستا به جایی راه نبرد. به روستای همجوار (كشاباد) توجه كنید چقدر عمران و آبادانی شده است آنها از كره دیگر كه نیامده اند حرف یك نفر را قبول دارند و با اتحاد خیلی چیزها را از همین دولت گرفته اند. اخیرا عده ای اقدام به ساخت امامزاده در روستا كرده اند درحالی كه این باعث اختلاف میشه چرا به فكر ساخت مسجد نیستند كه می خواهند امامزاده بنا كنند؟
فرزاد رحیمی

با سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز
در مورد اختلافات و غرور حق با شماست.
ولی ... دوستان روستای مجاور هم رنج ها و دشواری های کار را تحمل کردند تا مسجد درست شده.
در مورد امامزاده اگر امامزاده ای پیدا بشه که باید ساخته بشه ولی فعلا چیزی مشخص نیست.
شنبه 3 تیر 1391 11:43 ق.ظ
ضمن عرض تشكر از همه عزیزانی كه نظرات جامع و استادانه دادن و دم از شریعت دكتر شریعتی میزنند!باید عرض كنم كه ما با اعتقاداتمون زنده ایم و به این اعتقادات افتخار هم میكنیم.
جطور میشود كه در مواقع گرفتاری و نداری و بلایا و مصائب یاد خداوائمه میفتیم و در مواقع دیگر یا اصلا" یاد خدا نمیكنیم یا فقط به تظاهر دم از دین و شریعت میزنیم! چطور میشود كه در زمان لزوم و مواقع گرفتاریها از زیر سنگ هم شده پول جور میكنیم و دست به دامان دكترو دوا میشویم. تازه وقتی كه از همه جا ناامید میشیم یادمان میفته كه خدایی هم هست.واقعا"چرا؟
فراموشی و غرور كذب باعث شانه خالی كردن از زیر بار مسئولیتمان میشه.دیگران كه در باره تقدس و مقام مسجد ما خبر ندارند ما كه شنیدیم و خبر داریم باید دست بكار شویم و با فراخوان و تشكیل جلسه و تعین هیئت امناء جدید در كنار هیئت امناء قبلی كار بازسازی و تعمیر رو ادمه دهیم.
فرزاد رحیمی

فراموشی...
حالا سوال اینجاست ، چرا خدا رو فراموش می کنیم...!!!؟؟؟
شنبه 3 تیر 1391 09:33 ق.ظ
آقای مشکاتیان ضمن خوش آمد گویی باید خدمتتان عرض کنم که بیشتر تأسف ما هم برای نبودن یک مدیریت بر روستا و کم همتی مردمه نه صرفأ خراب بودن مسجد.گر چه مشکل خراب بودن مسجد به قوت خودش باقیه.
دیدگاه شما درباره مسجد اینه که یک خطاب بالای منبر آن بشینه و عقاید خودش رو تحمیل کنه در صورتی که مسجد کارایی های منحصربفرد دیگه ای داره.یک نمونش تشکیل جلسه برای رسیدگی به مشکلات.
فرزاد رحیمی

چرا مدیر نیست... ؟
چرا روستای اسبمرد شورا نداره ...؟؟؟!!!
شنبه 3 تیر 1391 08:50 ق.ظ
سلام – ممنون از خوش آمد گویی شما
انگار حرف های من زیاد واضح نبوده و یا حرف های استاد شریعتی ، اگه شما کتاب استاد در این باره رو خونده باشید دیگه از منبر خالی نمی گید
....قدرتی به وجود آمده بود که در جامعه توحید ، همان بتها را پنهان داشت و در معبد و محراب الله همه ی ان اتشهای فریب بر افروخته شده بود . و باز همان چهره های قارونی و فرعونی که تو خوب می شناسی برادر و چهره های قدیس دورغ همداستان قارون و فرعون که به نام خلافت الله و خلافت روسول الله ، بر جان بشریت و بر جان ما تازیانه شرع نواختند . ما باز به بردگی افتادیم تا مسجد بزرگ دمشق را بسازیم . ...
اری این چنین بود برادر
البته خیالی نیست شما مسجد رو اباد کن ما هم منبر و روضه خون براش می سازیم ، شما برادرت شهید بشه ما می کنیم تو بوق و کرنا از مظلومیت نداشته مون دفاع می کنیم و تزهای بشر دوستانه می دیم ، شما زحمت بکش تو این مملکت افتخار ابادانیش به نام ما و هزاران مثال دیگه
واما درباره مراسم ، این که رسوم همیشه بوده و دست پا گیر هم بوده بعضی از این عادات نظر شخصی منه ولی خب بعضی از این رسوم واقعا با یه کم فکر خنده دار به نظر میرسه بیشتر از این نمی شه مطلب رو باز کرد چون همیشه ظاهر بیشتر از باطن ارزش داره !!!! ورنه که ماهم مسلمانیم و به جرم این حرفا بارها به شخصه تکفیز شدم
و درباره مشکلات همیشه برخوردهای سطحی و اظهار تاسفهاست که از خود مشکل بزرگتره انشالله مشکلات این روستای زیبا هم حل میشه باهمت مسوئلین که همه شهرهای این مملکت رو اباد کردن الان کم کم به فکر روستا ها هستن !!!!!
فرزاد رحیمی

سلام
ما نیز در بردگی می باشیم...
خود هم نمی دانیم این بردگی تحمیلیست یا خود این بردگی را می خواهیم...!!!
شنبه 3 تیر 1391 12:30 ق.ظ
سلام دوستان
همه كسانى كه نظر دادن همه تاسف مى خورند و انتقاد كردند ولى كسى نیست بگه كه آیا مسئولین به تنهایى مى تونند مسجد به اون بزرگى رو درست كنند؟
مگه با همت همه مردم و پشت كار
مسئو لین
فرزاد رحیمی

سلام
منم با حرفت موافقم...
همه مسئولیت ها رو گذاشتن گردن یه نفر ، مگه به اون بنده خدا حقوق داده میشه ؟
بعد از کار انجام شده همه مهندس شدن و میگن این درست بود اون غلط ..!!!
چرا قبل از شروع کار همفکری های لازم انجام نمیشه ؟ و هزینه ها این چنین به هدر میره...!
مگه همه ی کمک ها با جمع کردن مبلغی از مردم خود به خود انجام میشه ؟
چرا کسی نیست اونجا سنگ رو سنگ بزاره ؟؟؟
حرف زدن خیلی راحته ولی در عمل که میشه همه شونه خالی میکنن...
جمعه 2 تیر 1391 02:51 ب.ظ
ای وای.....
از چی بگم .......
این جه وضعشه؟؟؟؟؟
آقایون مسئول به جای این که به مسجد رسیدگی کنند رفتند خوش می گذرونند.
یه مدیریت درست حسابی نداریم.
فرزاد رحیمی

مسئول کیه ؟!!!...
مدیر کیه ؟!!!...
جمعه 2 تیر 1391 02:44 ب.ظ
سلام بر شما
البته منم با دیدن این تصویر خیلی متاسف شدم ولی تاسف من به خاطر درست نشدن مسجد نیست روستا هم البته مسجد لازم داره هم خیلی چیزهای دیگه که حتما روستای شما هم مثل تمامی روستاهای مملکت نداره به نظر شخص من نبود یه مسجد تو روستا هیچ اسیبی به اعتقاد مردم شریف روستا نمی زنه مردم این روزا زیاد به مسجد احتیاجی ندارن مگر نه اینه که بالای منبر همین مساجد یه مشت به ظاهر .......
بگذریم به عنوان مدیر این وبلاگ بهتون تبریک می گم و البته انتقاد هم دارم در مورد این پست
اگه یه مقدار الویت بندی می کردید می تونستی مشکلاتی رو پیدا کنی که خیلی از این موضوع قابل ذکر تر هستند
در ضمن برادر گرامی قدمت هیچ وقت دلیل حقانیت نیست اینو کاملا توجه داشته باش و به دوستانی که تاسف های نوشتاری و به این پست دادند توصیه می کنم که یه کمی هم مطالعه داشته باشن تاسف همه شما به نظر من در حد همون تاسفه و هیچ کاری از این لغات هم بر نمی یاد
راستی اخوی یه سری به کتاب اری این چنین بود برادر شریعتی بزن می فهمی که زیاد هم مسجد و کاخ فرقی نداره
فرزاد رحیمی

با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیزم محمد مشکاتیان
منبر مسجد ما خالیه...! و بیشتر یادبود درگذشتگان و مراسماتی مانند محرم و نمازهای جماعتی مانند نماز عید فطر و ... در آن برگزار می شود.
مشکلات همیشه بوده و هست ، مشکلات دیگر روستا هم به زودی در پست های بعدی منتشر و مورد برسی قرار خواهند گرفت.
---
نوشته های دکتر شریعتی قابل استناده.
برادر! تو قربانی این بناهای بزرگ بر گور شدی و من قربانی ساختن این قصرهای عظیم...
«دکتر علی شریعتی»
---
با تشکر از کامنت شما
پنجشنبه 1 تیر 1391 04:54 ب.ظ
از بزرگان روستا از مسئولان روستا عاجزانه تقاضادارم یه فکری به حال مسجدروستا بکنندخواهش می کنم این وضع خونه خدا نیست
فرزاد رحیمی

ممنون از کامنت شما
پنجشنبه 1 تیر 1391 11:35 ق.ظ
واقعا" جای بسی تاسف و شرمساریست كه مسجدی با قدمتی كهن به این وضع افتاده است! واقعا" بنازم همت والای مردان و زنان بی مدعای قدیم را كه در دو مرحله مسجد را مرمت كردند.خدا رحمتشان كند. چرا كسانی كه بی برنامه قدم جلو گذاشتن حالا پا پس كشیدند!؟مردم هم كم كمك نكرده اند ولی بی برنامه بودن كارها باعث شده كه حال و روز مسجد این باشد.تنها راه حل انتخاب هیئت امناء جدید برای سر و سامان دادن به كارها میباشد تا با هدایت كمكهای مردمی و سازمانها بتوانیم حرمت خانه خدا را حفظ كنیم.اگر اعتقاد به خدا و قرآن و ائمه داریم باید بایك یا علی دیگر خانه خدا را آباد كنیم .آیا باید آباد كردن خانه كاشانه خودمان ما را مرمت خانه خدا غافل كند ؟؟!.
فرزاد رحیمی

واقعآ بنازم همت قدیمی ها رو
روحشان شاد باشه...
پنجشنبه 1 تیر 1391 09:53 ق.ظ
مسجداسبمرد یکی از قدیمیترین مساجد میباشد وباید فکراساسی کرداگه مردم بی همت اسبمرد اجازه بدهند.که خودشان باعث درست نشدن ان میشوند
فرزاد رحیمی

با تشکر از کامنت شما
انشاالله که همت میکنن درست میشه...
پنجشنبه 1 تیر 1391 01:34 ق.ظ
سلام فرزاد جان
پست بسیار مناسبی بود ، دیدن این تصاویر ناراحت كننده بود امیدوارم هر چه زودتر یه فكری برای این وضعیت بشه.
فرزاد رحیمی

سلام
ممنون ، خیلی خوش اومدید.
پنجشنبه 1 تیر 1391 12:21 ق.ظ
سلام
مسجد روستاى ما در حال بازسازى و مرمت مى باشد امیدوارم این كار با همت اهالى روستامون سریعتر انجام بشه تا كسى از این بابت مشكلى نداشته باشه
با تشكر
فرزاد رحیمی

سلام ، منم امیدوارم هر چه زودتر مرمت شه.
چهارشنبه 31 خرداد 1391 07:48 ب.ظ
سلام فرزاد عزیز
امیدوارم باهمکاری وهمدلی و وحدت مردم خوب روستای اسبمرود هرچه زودتر
این مشکل حل شود
فرزاد رحیمی

سلام عزیز
خیلی خوش اومدید...
انشاالله
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
بالای صفحه